Kalite Kontrol

Günhan Ostim, uluslarası belgelendirme standartı olan ISO 9001:2015 şartlarına uygun bir Kalite Yönetim Sistemi oluşturup dokümante etmiş ve sürekli iyileştirmelerle uygulamaktadır.

Tüm süreçlerimizde iş güvenliği ve çevre duyarlılığımız ön planda tutulmakta, belgelendirme hedeflerimiz çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir.

Firmamız kalite süreci, müşterinin teklif aşamasında talep ettiği yarı mamül, mamül ve/ veya montajlı ürünün ham madde tedariğinden başlayıp sevkiyat aşamasına kadar olan prosesleri kapsamaktadır. Tüm süreçlerde izlenebilirlik sağlanmaktadır.

İlk defa üretilecek olan ürünler için müşteri teknik şartname ve özel gereksinimleri referans alınarak kontrol planları hazırlanmaktadır. Kalitemiz kontrol planlarında belirtilen sıklıkta görsel, ölçüsel ve fonksiyonel olarak yapılan ilk, ara ve son kontrollerle güvence altına alınmaktadır. Ürün güvenilirliğini etkileyen noktalarda ölçüm amacı ile kullanılan cihazların kalibrasyonu uluslararası izlenebilirliği olan kuruluşlarda yaptırmaktadır. Bünyemizde yapılan çalışmalara ek olarak, firmamız kabiliyeti dışındaki beklentileri karşılayabilmek adına, kamu ve özel sektörde işbirliği içerisinde olduğumuz kurumsal firmalardan destek alınmaktadır.